esmaspäev, 30. mai 2016

Paistu ainelised sõrmikud

Nende sõrmikutega oli selline lugu, et semestri alguses polnud veel palju praktilist teha ning loengutes ei tahtnud lihtsalt niisama ka istuda. Mõte, et just Paistu ainelisi sõrmikuid teha tuli ühel öösel, keerasin oma lõngakastid maha laiali ja valisin värvid välja, millega kududa. Siis hakkasin aga alles mõtlema, mida kududa. Samuti tahtsin katsetada, kuidas oleks terve sõrmkinnas kududa mustriliselt. Kuna ma enne kudumist suurt ei mõelnud, kas muster hakkab jooksma või mitte, vaid lihtsalt kudusin, siis tean, et järgmisel korral tuleks ka sellega rohkem arvestada, et kinnas veelgi ilusam välja näeks.
Eelmisel aastal kudusime silmuskudumise aine raames erinevaid tööproove ning üks neist oli ka Paistu ranne, seega otsus just see ranne teha tuli kiirelt, värvid vahetasin ainult ära. Käelaba mustri võtsin Eesti Silmuskudumise raamatust ja sama motiiv on ka randme osas. Sõrmi kahandasin iga rea alguses.
Kootud 1,25 varrastega ja 8/2 lõngadega.




Aitäh Gretele, kes oli lahkelt nõus oma käsi "laenama" :)

pühapäev, 29. mai 2016

Urvaste ainelised sõrmikud

Eelmise semestri lõpus õppisime silmuskudumise aine raames erinevaid tehnikaid juurde ning üks neist oli ka roosimine, mis mulle tohutult meeldis. Sel semestril mingil hetkel mõtlesin, et tahan ka teha roositud sõrmikuid, just selliseid millel oleks sõrmedel ka roositud muster. Kolasin muisis ringi ja leidsin sellised Urvaste sõrmikud
Kuna hetkel ERMi minna ei saa, siis mustri võtsin maha foto järgi. Samuti tahtsin ära proovida lapilise randme kudumise, seega otsustasin mitte teha originaali järgi rannet. Sõrmede otsad kahandasin ületõstmise võttega, ühel käel varda algusest, teisel varda lõpust, niimoodi jääb kahandus väga kena. 
Ja oi seda rõõmu oli hiljem palju, kui kindad valmis said ja oli aeg sabasid hakata peitma. Ainult ühel kindal oli juba 106 sabakest, mis vajas peitmist. 
Kudumisel ikka kasutatud 1,25 vardaid ja 8/2 lõnga.



Käemodelliks olemise eest tänan jällegi Gretet! :)