teisipäev, 14. aprill 2015

Loovettevõtja baaskursus

Reedel ja laupäeval oli meil selline tore kahepäevane koolitus nagu Loovettevõtja baaskursus. See kestis ainult kaks päeva, kuna oli sügisesele semestrile selline sissejuhatav koolitus, mille eest saame 1 EAP. Sügisel läheb sama aine edasi ning siis saame veel 5 EAPd. 
Alguses tundus see väga hirmutav, kuna ma pole väga selline rühmatööde tegija. Kohapeal selgus, et kõik erialad olid erinevate laudade taha ära jaotatud ning igas lauas istus umbes 8 inimest. Meie lauas oli väga tore seltskond. Siis tuli sissejuhatav jutt ning peale seda hakkasid erinevad ettevõtjad meile rääkima, kuidas nad oma ettevõtteid rajama hakkasid, peaaegu mitte millestki. Samuti käisid rääkimas tudengid, kes käisid samuti sellisel ideeturul ning arendasid oma ideedest ettevõtted. 
Igal laual olid omad teemad, meil oli selleks kirjastus ja fotograafia. Hakkasime pakkuma alguses igasuguseid probleeme nende teemadega seoses. Hiljem tuli istuda järgmisesse lauda ja pakkuda sealsele teemale probleeme ja lahendusi. Nendest ideedest valisid mentorid ja õppejõud välja kõige paremad, mida sai kokku 60ne ringis ning iga tudeng pidi valima oma soovile vastava idee  ja hiljem oma uue grupiga sellele kirjelduse kirjutama. Õhtul toimus Lennukitehases väike simman.
Laupäeval jätkasime loengute kuulamisega, kus ühes räägiti liftikõnest. See on selline kõne, kus sa pead võimalikult kiirelt ära rääkima oma äriideest ning äratama huvi kuulajas, et ta kas tahaks sinu pakutud toodet või teenust osta. 
Meie valisime oma äriideeks äratada noortes käsitööhuvi ning otsustasime pakkuma hakata teenust, kus me koolitaksime noori ja jagaks oma oskusi nendega. Sealt kujunes meil veel välja mõte, et gümnaasiumis võiks olla kunstisuund, kus saaks õppida näiteks joonistamist ja maalimist. Kursaõdedega arutasime, et oleks meil selline võimalus olnud, oleksime kindlasti seda kasutanud. 
Lõuna paiku saime välja mõelda küsimusi, mida inimestelt küsida ja uurida kas üldse sellist teenust oleks vaja. Tulemus oli positiivne. Päris paljud arvasid, et käsitööd pakutakse koolis üpriski vähe ning seda peaks parandama. Peale küsitlust tuli meil kirjutada ise üks kiire liftikõne ja see ka esitada.  
See kaks kiiret ja pikka päeva olid väga huvitavad ja oma ideega saame edasi tegeleda juba sügisel. Eks näis milliseks see lõpuks kujuneb ning kas me ka reaalselt saame oma äri püsti panna.
Seniks aga päikest! :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar